Kondor bike team

Kondor bike team

Expedice Ebene


27. května 2011

Sobota,21.5.2011..Datum,které jednou provždy vejde do dějin postřekovského Kondor týmu..Proč? Protože do tohoto dne jsme vždy vyjížděli na výlet.Tentokrát ne...Byla to expedice..

V jedenáct odjezd od špi,to už je tradice..Hojná účast,včetně tří žen,z kterých dvě byly perfektně vybaveny a připraveny,ta třetí,po Běhovo ujištění,že trasa vede jen nebo převážně po asfaltkách,vzala kolo silniční,nazula pantofle a vyrazili jsme.. Lísková,Holl,a pak stoupání k vysněnému cíli..Počasíčko skvělé,i trať celkem v poho,na silničce se dalo..První optání se na cestu a pokračování výšlapu..

Asi kolem jedné jsme zdárně dorazili na úpatí kopce,na kterém se podle všeho měla nacházet věž Ebene.V malé vesničce,kde se stará paní (zřejmě vědouc,že osamělí turisté nebo tápající cyklisté mají o její zboží zájem,čehož my jsme důkazem nebyli),prodávala různé potřebné a zánovní zboží a byla také jediná,která dokázala určit směr na rozhlednu,nás poslala do lesa řkouc,že tahle cesta je ta jediná správná..Na ní už byl,jak se ukázalo,se silničním kolem problém..Vystoupali jsme kopec,ještě chvíli jeli po cestě a pak- nic...Jen les,cesta nebyla.. Po chvilce dohadování jsme určili jinou trasu,vyrazili , abychom vzápětí zjistili,že opět nic.. Návrat a jediná možnost: vystoupat k vrcholu po sjezdovce,která svou strmostí připomínala minimálně Sněžku..Jedinej Tomáš to dal,ale to jsme se nedivili,nýbrž jeho dres jasně naznačoval,že jezdí za ASTANU..Silniční Author a pantofle se zdály pro náš lezecký výkon jako naprosto nevyhovující,ale Jana to bez jakýchkoliv poznámek nebo bručení dala taktéž.

Konečně cíl..Odpočinek na vrcholu,prohlídka okolní krajiny z věže rozhledny,pár společných fotek a radost,že se konečně budeme blížit k domovu,nebo alespoň k hospůdce,kde doplníme energii po náročném výstupu..To jsme ještě nevěděli,že první část expedice byla jen procházkou růžovým sadem oproti tomu,co nás mělo potkat..

Sjezd z kopce byl radost,ovšem jen do té doby,než cesta skončila.Definitivně..Byl jen hustej les,srovnatelnej s Boubínem..Nikdo nevěděl,kde jsme..Navigace mrtvá...Mimochodem,u oběda na Rybníku se najednou z Jaroušova telefonu ozvalo: "po třechstech metrech odbočte vlevo.." Pobavil mě německej rozcestník : vlevo severní moře,vpravo černé moře.. Podle toho bohužel cestu k domovu nenajdem,blesklo mi hlavou.. Po zdolání boubína jsme konečně dorazili na Rybníky,poobědvali,popili a pak už jen cesta domů,do špi,a tradiční grilování atd.. Dorazili i Míra Vyskot s Vaňousem,kteří ještě absolvovali zastávku v kramolínském hostinci a přijeli v náladě,kterou jsme jim mohli jen závidět.. Horští vůdci nás přes veškeré útrapy domů dovedli,za což sklízí neskonalou poklonu a dík..

Taková byla Expedice Ebene.. Tak zase příště...

© 2011• Kondor bike team • Všechna práva vyhrazena • Počitadlo

TOPlist